Nám SNP, Zvolen
Slovakia

+421 905 639 560
cyklozvolen@gmail.com

GAVURKY RUN 2019

Kategória:
Zvolenská bežecká liga
Dátum:
18. máj 2019 11:00
Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

PROPOZÍCIE GAVURKY RUN 2019

REGISTRÁCIA CEZ INTERNET UKONČENÁ.

Možnosť zaregistrovať sa priamo pred podujatím na mieste.

Prosíme účastníkov, aby sa k registrácii dostavili včas a o dodržiavanie časového harmonogramu pretekov.

 

Usporiadateľ: ŠPORTKLUB Dobrá Niva, o.z.

Termín: sobota, 18. mája 2019

Prezentácia: 8:00 – 10:30 h. Námestie SNP v Dobrej Nive

Detské behy a bohatý sprievodný program: od 10:00

Štart : 11:00 h. : Námestie SNP v Dobrej Nive

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , 0915 802 774 - Rastislav Koštialik

 

Štartovné: 7,- EUR, pri on-line registrácii a zaplatení bankovým prevodom na účet usporiadateľa uvedený nižšie

(on-line registrácia bude ukončená 15.5.2019 o 12:00)

 

 10,- EUR, na mieste v deň podujatia.


Štartovné pre účastníkov behu na 10,4 km a 5,6 km zahŕňa: servis na trati, meranie času čipovou časomierou, po dobehnutí do cieľa peknú pamätnú účastnícku medailu, guláš, nápoj (pivo/kola), možnosť výhry hodnotnej ceny v tombole.


Kapacita podujatia:
400 bežcov zo všetkých kategórií A-L

Registrácia na:  http://www.behzvolen.sk

Popis tratí:  

Hlavná trať:

Pekný, technicky nenáročný 10,4 km dlhý okruh plný zaujímavých panoramatických výhľadov na takmer celú Pliešovskú kotlinu prevedie bežcov zaujímavými zákutiami chotára obce Dobrá Niva. Má celkové prevýšenie 190 m z čoho cca 7km sa ide po asfaltovej ceste a 3,4 km po nespevnených cestách. Po odštartovaní z námestia obce pobežia účastníci okolo miestneho mikropivovaru a napoja sa na miestnu asfaltovú cestu k osade Podholienec. Trať po cca 1000 m od štartu (pri diviačej obore) začína postupne stúpať až po križovatku Michalková – Kráľová, kde bežci odbočia vpravo (smer Kráľová) a budú bežať po vrstevnici kopca, kde ich po cca 2km čaká ešte jedno väčšie stúpanie až po občerstvovaciu stanicu (5,1 km), ktorá je zároveň aj najvyšším bodom trate. Pri dosiahnutí tohto bodu zídu bežci z asfaltového povrchu a klesaním lesnou cestou sa dostanú až k severnej hranici CHA Gavurky. Tam budú pokračovať vyznačenou cestou, ktorá ich prevedie popod koruny mohutných prastarých dubov až na južný koniec areálu. Následne cca 500 m pôjdu po šotolinovej ceste medzi dvomi poliami, na konci ktorej sa znovu napoja na asfaltovú cestu, ktorá ich po 2km stáleho klesania zavedie priamo až do cieľa na Námestie SNP v Dobrej Nive.

Hobby trať:

Pre menej zdatných bežcov je pripravená trať o celkovej dĺžke 5,5km (+/-) s prevýšením 120 m. Bežci tejto trate sa hneď v štartovom poli držia vpravo a 10 m od štartu odbočia vpravo poza Kultúrny dom, následne Slávikovou ulicou, ulicou E.M. Šoltésovej
do kopca popri Evanjelickom kostole, smer cintorín. Pri cintoríne odbočia z asfaltovej cesty na lesnú cestu krížom cez Borový hájik. Po jeho prejdení sa dostanú na lúku, kde budú "kopírovať" porast, ktorý budú mať po ľavej strane, až kým sa nedostanú na cestu, čo vedie medzi kríkmi až ku poľnej ceste, ktorá ich vyvedie na Gavurky. Po krátkom stúpaní sa bežci dostanú popri oplotku pre dobytok (po ľavej strane) až na hranicku Gavuriek,
kde odbočia do prava a napoja na hlavnú trať a budú pokračovať spoločnými úsekmi trate až do cieľa (na konci Gavuriek sa dostanú na šotolinovú cestu medzi poliami, na konci ktorej sa napoja na asfaltovú cestu, kde zabočia do prava a po 2km klesaní sa dostanú priamo do cieľa trate na Námestie SNP v Dobrej Nive). Táto trať je určená výlučne pre hobby bežcov,  začínajúcich bežcov a deti. Pri účastníkoch do 15 rokov a vrátane je potrebný podpísaný súhlas oprávneného zástupcu. Žiadame výkonnostných bežcov, aby si vybrali Hlavnú trať (ĎAKUJEME).

Kategórie pre hlavnú trať (10,4 km):

A - muži nad 18 rokov (1980 - 2001)

B - muži nad 40 rokov (1970 - 1979)

C - muži nad 50 rokov (1969 a starší)

D - juniori (2002-2004)

E - ženy nad 18 rokov (1980 - 2001)

F - ženy nad 40 rokov (1970 - 1979)

G - ženy nad 50 rokov (1969 a staršie)

H - juniorky (2002 - 2004)

 

Kategórie pre hobby trať (5,6 km):

I - juniori do 18 rokov (2002 a mladší)

J - muži nad 18 rokov (2001 a starší)

K - juniorky do 18 rokov (2002 a mladšie)

L - ženy nad 18 rokov (2001 a staršie)

 

Časový limit: Preteky budú oficiálne ukončené o 13:00 hod.

Ceny: odmenený budú vecnými cenami prví traja vo všetkých kategóriách. Podmienkou pre vytvorenie kategórie je účasť minimálne troch súťažiacich pre danú kategóriu.

 

Upozornenie: Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví, súvisiace s cestou, pobytom a účasťou pretekárov na podujatí. Je na zodpovednosti účastníka, aby absolvoval pred štartom príslušnú zdravotnú prehliadku a získal informácie o svojom zdravotnom stave, v súvislosti s rozhodnutím zúčastniť sa akejkoľvek disciplíny. Odporúčame, aby všetci účastníci si zabezpečili individuálne zdravotné poistenie, ktoré by platilo aj pre toto podujatie. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť. Pri zaradení pretekárov do kategórií je rozhodujúci rok narodenia. Registráciou účastník potvrdzuje, že je dostatočne pripravený(á) pre účasť na pretekoch, je zdravý(á), absolvoval(a) potrebnú lekársku prehliadku, bude dodržiavať pravidlá cestnej premávky, pokyny organizátorov a štartuje na vlastné nebezpečenstvo. Prihlásením na preteky dáva súhlas na spracovanie poskytnutých údajov pre evidenciu na športovom podujatí podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a rady EÚ 2019/679. Súhlas sa udeľuje organizátorom podujatia a spoločnosti zabezpečujúcej časomieru a spracovanie výsledkov.

 

Prosíme účastníkov, aby sa k registrácii dostavili včas a o dodržiavanie časového harmonogramu pretekov.

 

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov behu.

REGISTRÁCIA CEZ INTERNET UKONČENÁ.

Možnosť zaregistrovať sa priamo pred podujatím na mieste.

Prosíme účastníkov, aby sa k registrácii dostavili včas a o dodržiavanie časového harmonogramu pretekov.

 
 

Powered by iCagenda